pondělí 26. srpna 2019

Nákup_17. 5. 2019_Advanced Emissions Solution

Druhá mnou opomenutá investice je z května letošního roku. Na fundamentálně zajímavou společnost mě upozornil kamarád Ondra a tak jsme se jal krátce studovat její účetnictví a business model. Zalíbila se mi natolik, že jsem trošičku na tohoto prcka vsadil.

Nákupní cena: 12, 95 $

Logo společnosti Advanced Emissions Solution
Tato nevelká společnost byla založena roku 1996 a sídlo má v Coloradském městě Highlands Ranch. Společnost se věnuje dvěma činnostem. První jsou kompletní služby a technologie kolem emisí produkovaných uhelnými elektrárnami a jinými průmyslovými továrnami. Druhá jsou systémy na čištění vody. Ačkoliv by mohl někdo namítnou, že uhelné elektrárny jsou spíše na ústupu, tak z průmyslovou výrobou a nutností filtrovat a čistit vodu to tak naopak vůbec není. Ne všude se dají stavět větrné či vodní elektrárny a ty stávající uhelné se proto nebudou jen tak bořit. V USA se pořád 30 % elektrické energie produkuje z uhlí. 

Společnost se prodává ve značné slevě a nabízí kromě dobrých perspektiv růstu i solidní dividendu s výnosem 8 % při payoutu 53 %. Současné P/E je 6,77; P/B 2 a PEG 0,14. Zelenému šílenství fandím, uhelné zplodiny je nutné filtrovat a proto hodnotím toto odvětví jako lukrativní. Cena akcie bude záviset v mnohém na získaných zakázkách. Pokud vyleze nad 20 $, začnu přemýšlet o uzavření pozice, jinak budu spokojený se stávajícím stavem v podobě vysoké dividendy. U takto malých společností (ADES má tržní kapitalizaci 234 milionu USD) je spíše pravděpodobné převzetí větší firmou, když se člověk ovšem podívá na sektor "Pollution and treatment controls" v USA, žádná velká hitparáda se nekoná, vypadá to spíše regionální rozdělení trhu mezi menší firmičky.

Žádné komentáře:

Okomentovat