O mně

Znáte Jordana Belforta z The Wolf of Wallstreet? Tak to přesně nejsem já!

Je mi 27. Studoval jsem ekonomii a management na škole, která má k ekonomii asi stejně daleko jako DAMU. Jsem zaměstnán jako státní úředník. Hraju na kytaru, fotím, mluvím anglicky a rusky. Pokud nestrávím minimálně 2 měsíce v roce v zahraničí, jsem nervózní. Nekoukám na televizi, nemám rád fotbal, finanční poradce a hloupé lidi, neplatím za ženy, nevlastním auto.

Když jsem získal skrze své první zaměstnání vyšší příjem, začal jsem uvažovat, co dělat s penězi. Rozhodl jsem se koupit si za ně svobodu. Investuji dvě třetiny svého příjmu. Za první třetinu cestuji, studuji a poznávám. Za druhou kupuji akcie. Zjistil jsem, že tyto dva druhy investic nejvíce odpovídají mému plánu.

"Chci dosáhnout v horizontu 8mi let pasivního příjmu z dividend ve výši minimálně 25 000 CZK měsíčně."

Proč tolik? Protože takový příjem mě učiní finančně nezávislým. Nechci vilu s bazénem ani Mercedes. Chci si prostě dělat, co se mi zalíbí. Jsou i jiné způsoby, jak toho dosáhnout. Já zvolil tento.

Pasivní příjem mi umožní cestovat. Rád bych časem pracoval pouze doplňkově a ryze na věcech, které mě baví a budou ku prospěchu lidem, které si vyberu já. Dokážu si představit, jak hraju na kytaru s kloboukem u nohou v centru Lvova, odpoledne odučím dvě lekce angličtiny v chýši v Kambodže, večer napíšu článek na svůj blog z pláže na Sapi Island na Borneu a zadám pár pokynů k obchodu přes online brokera.

Že je to neuskutečnitelné? Tak sledujte všechny mé neúspěchy a marné snažení na mém blogu!4 komentáře:

 1. Super, plujeme na stejné lodi.
  Hltám tvůj blog jak rychle to jen jde...super čtivé.

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za komentář, ať plachty naší lodi napínají příznivé větry :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Hello, I was trying to find your contact details to offer the cooperation, but couldn't. Can you please contact me directly or share your email? Thank you!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hello, who are you and what kind of cooperation are you offering, if I may ask?

   Vymazat