O mně

Znáte Jordana Belforta z The Wolf of Wallstreet? Tak to přesně nejsem já!

Narodil jsem se v roce 1991. Studoval jsem ekonomii a management na škole, která má k ekonomii asi stejně daleko jako DAMU. Jsem zaměstnán jako státní úředník. Hraju na kytaru, fotím, mluvím anglicky a rusky. Pokud nestrávím minimálně 2 měsíce v roce v zahraničí, jsem nervózní. Nekoukám na televizi, nemám rád fotbal, finanční poradce a hloupé lidi, neplatím za ženy, nevlastním auto.

Když jsem získal skrze své první zaměstnání vyšší příjem, začal jsem uvažovat, co dělat s penězi. Rozhodl jsem se koupit si za ně svobodu. Investuji dvě třetiny svého příjmu. Za první třetinu cestuji, studuji a poznávám. Za druhou kupuji akcie. Zjistil jsem, že tyto dva druhy investic nejvíce odpovídají mému plánu.

"Chci dosáhnout do roku 2026 pasivního příjmu z dividend ve výši minimálně 25 000 CZK měsíčně."

Proč tolik? Protože takový příjem mě učiní finančně nezávislým. Nechci vilu s bazénem ani Mercedes. Chci si prostě dělat, co se mi zalíbí. Jsou i jiné způsoby, jak toho dosáhnout. Já zvolil tento.

Pasivní příjem mi umožní cestovat. Rád bych časem pracoval pouze doplňkově a ryze na věcech, které mě baví a budou ku prospěchu lidem, které si vyberu já. Dokážu si představit, jak hraju na kytaru s kloboukem u nohou v centru Lvova, odpoledne odučím dvě lekce angličtiny v chýši v Kambodže, večer napíšu článek na svůj blog z pláže na Sapi Island na Borneu a zadám pár pokynů k obchodu přes online brokera.

Že je to neuskutečnitelné? Tak sledujte všechny mé neúspěchy a marné snažení na mém blogu!5 komentářů:

 1. Super, plujeme na stejné lodi.
  Hltám tvůj blog jak rychle to jen jde...super čtivé.

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za komentář, ať plachty naší lodi napínají příznivé větry :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkně napsané, hlavně -- Nechci vilu s bazénem ani Mercedes. Chci si prostě dělat, co se mi zalíbí -- vidím to úplně stejně. Mimochodem Mercedes jsem měl a žádné štěstí navíc mi nepřinesl ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Statny uradnik a usetris 2/3 platu? Myslel som, ze stat plati menej :D

  OdpovědětVymazat
 5. Super, už nějakou dobu to tady o volnu v šichtách prolézám. Narazil jsem na blog vcelku dosti náhodou. Jsem jaksi snílek, šetřílek a diletant, totál zelenáč, ale forma jakou píšeš je čtivá, díky za nový obzory a osvětu.

  OdpovědětVymazat